Eski belediye başkanı tutuklandı

Diyarbakır’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında eski HDP’li Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın da bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü PKK/KCK’nın “Ergani KCK yapılanması” içerisinde yer aldıkları iddiasıyla 7 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında 8 Haziran’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan ve aralarında eski HDP’li Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın da bulunduğu 6 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen 6 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı.

Soruşturma kapsamında 1 şüphelinin de yakalanmasına yönelik çalışma sürüyor.

Soruşturmada, “şüpheliler hakkında terör örgütü PKK/KCK’nın talimatları doğrultusunda düzenlenen çok sayıda etkinliğe katıldıkları, terörist cenazesi ve taziyelerinde yer aldıkları, öldürülen terörist yakınlarını işe aldıkları, terör örgütü ile iltisaklı derneklere finansman sağladıkları” iddiaları yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x